Orar: Luni: Inchis  Marti-Duminica: 9-17,  Ultima intratre 16.30
  Localitatea CIUCEA, Strada PRINCIPALA, Nr.4, Judetul CLUJ

EVENIMENTE

Două expoziții dedicate celebrării a 146 ani de la nașterea poetului Ady Endre
Curând, se împlinesc 146 ani de la nașterea lui Ady Endre, cel mai de seamă poet maghiar modern, unul dintre cei mai apreciați lirici ai lumii, o personalitate emblematică a unei generații de poeți și scriitori care au contribuit în mod semnificativ la reformarea literaturii maghiare.
Festivitatea de premiere a laureaților celei de-a XXXVIII-a ediție  a Concursului Naţional de Poezie “Octavian Goga” (13.10.2023)
Pentru omagierea operei literare a unuia dintre cei mai valoroși poeţi români, Octavian Goga, Muzeul Memorial “Octavian Goga” din Ciucea
Noaptea Muzeelor la Sate
Ediția inaugurală a evenimentului cultural european Noaptea Muzeelor la Sate
la Muzeul Memorial OCTAVIAN GOGA” (Ciucea)
(Sâmbătă, 02.09.2023)
M-am suit in Dealul Clujului Editia III
30 iunie - 2 iulie
Manifestare organizata de Retromobil Club Romania Filiala Cluj
cu sprijinul Primariei Ciucea si al Primariei Poieni .
Noaptea Muzeelor
Sâmbătă, 13 mai 2023, sărbătorim cea de-a 19-a ediţie a evenimentului cultural “Noaptea Muzeelor”
Expoziția “Scrisori de dragoste ale poetului Octavian Goga către învățătoarea Aurelia Rusu”
(expoziție organizată în colaborare cu Biblioteca Județeană “Octavian Goga”)
Vernisajul de fotografie si machete de avioane, dedicat Smarandei Braescu.
Cu prilejul dublei aniversari a 90 de ani de la recordurile mondiale ralizate de Smaranda Braescu se organizeaza in 1 Aprilie , ora 12:00 vernisajul de fotografie si machete de avioane, dedicat Smarandei Braescu.
Expoziția comemorativă “Mi-e inima biată o floare de lotus”
(104 ani de la trecerea la cele veșnice a poetului Ady Endre)
Anunț – Organizarea  și desfășurarea analizei  noului proiect de management
Analiza noului proiect de management al domnului Eduard Boboc, manager la Muzeul Memorial ”Octavian Goga” instituţie publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Cluj
Noaptea Muzeelor
Sâmbătă, 14 mai 2022, sărbătorim cea de-a 18-a ediţie a evenimentului cultural “Noaptea Muzeelor
Ziua Culturii Maghiare la Muzeul Memorial "Octavian Goga".
Muzeul Memorial "Octavian Goga" (Ciucea), instituție de cultură subordonată Consiliului Județean Cluj, marchează miercuri, 22 ianuarie 2020, Ziua Culturii Maghiare prin vernisarea expoziției dedicate vieții și operei poetului Ady Endre.
Festivalul  National de poezie Octavian Goga editia XXXVII
Astăzi, 14.10.2022, întru omagierea operei literare a unuia dintre cei mai valoroși poeţi români, Octavian Goga, Muzeul Memorial “Octavian Goga” din Ciucea (instituție de cultură aflată sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj), în colaborare cu Consiliul Judeţean Cluj și Direcţia Judeţeană Pentru Cultură Cluj, a organizat Festivitatea de premiere a laureaților celei de-a 37-a Ediții a Concursului Naţional de Poezie “Octavian Goga”.

TURUL MUZEULUI