Orar: Luni: Inchis  Marti-Duminica: 9-17,  Ultima intratre 16.30
  Localitatea CIUCEA, Strada PRINCIPALA, Nr.4, Judetul CLUJ

Evenimente - Muzeul Octavian Goga

Veturia Goga (n. 30 mai 1883 – d. 15 iunie 1979)
Un pios omagiu la împlinirea a 38 de ani de la trecerea  la cele veșnice a doamnei Veturia Goga
EXPONATUL ZILEI
Portretul Veturiei Goga, pictat de Ion Sima, în tehnica acuarelă pe hârtie, semnat , localizat și datat, dreapta jos cu negru: I.Sima, Ciucea, 19 aug.'971.
ANUNȚ
În perioada 4-5 iunie 2017, cu ocazia Sărbătorii Rusaliilor, muzeul va fi închis.
ȘCOALA ALTFEL 2017

Ȋn perioada 15 aprilie-9 iunie 2017, în cadrul programului „ Școala altfel”, la Muzeul Memorial „Octavian Goga” din Ciucea au loc  o serie de activități cu rol educativ și atractive.

NOAPTEA MUZEELOR 2017
Muzeul Memorial „Octavian Goga” în parteneriat cu Şcoala Populară de Arte „Tudor Jarda” Cluj, organizează sâmbătă, 20 mai, 2017, ora 19.00, la sediul Muzeului Memorial „Octavian Goga” din Ciucea, cea de-a treisprezecea ediţie a evenimentului artistic intitulat „Noaptea Muzeelor”.
IN MEMORIAM                OCTAVIAN GOGA
Duminică, 7 mai 2017, ora 12 va avea loc o slujbă comemorativă în memoria poetului Octavian Goga
Sărbători Pascale binecuvântate!
 “136 de ani de la nașterea poetului Octavian Goga”
Sâmbătă, 1 aprilie 2017, la împlinirea a 136 de ani de la nașterea poetului Octavian Goga, vă invităm să vizionați începând cu ora 11, două filme documentare
Programul muzeului în perioada Sărbătorilor de Iarnă

În perioada 23 decembrie 2016 – 3 ianuarie 2017, Muzeul Memorial “Octavian Goga”

este deschis pentru public după următorul program:

Fată dalbă de plugar
Marţi, 20 Decembrie, de la ora 11, vă invităm la Muzeul Memorial "Octavian Goga" să vă transpuneți pentru câteva momente în atmosfera sărbătorilor de iarnă împreună cu Grupul de colindători de la Școala Gimnazială Negreni.
Deschide uşa, creştine!
Miercuri, 21 Decembrie, de la ora 10.30, vă invităm la Muzeu să ascultăm împreună frumoasele colinde ale Grupului de colindători de la Şcoala Gimnazială "Octavian Goga" din Ciucea.
Festivalul Naţional de Poezie "Octavian Goga"- 2016
Muzeul Memorial “Octavian Goga“ în colaborare cu Consiliul Judeţean Cluj, Direcţia Judeţeană Pentru Cultură Cluj şi Uniunea Scriitorilor - Filiala Cluj, vă invită în data de 23 octombrie 2016, începând cu ora 16, la sediul Muzeului Memorial “ Octavian Goga “ din Ciucea unde va avea loc Festivalul Naţional de Poezie “Octavian Goga”.

TURUL MUZEULUI