Orar: Luni: Inchis  Marti-Duminica: 9-17,  Ultima intratre 16.30
  Localitatea CIUCEA, Strada PRINCIPALA, Nr.4, Judetul CLUJ

EVENIMENTE

Expoziția comemorativă “Mi-e inima biată o floare de lotus”
(104 ani de la trecerea la cele veșnice a poetului Ady Endre)
Anunț – Organizarea  și desfășurarea analizei  noului proiect de management
Analiza noului proiect de management al domnului Eduard Boboc, manager la Muzeul Memorial ”Octavian Goga” instituţie publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Județean Cluj
Noaptea Muzeelor
Sâmbătă, 14 mai 2022, sărbătorim cea de-a 18-a ediţie a evenimentului cultural “Noaptea Muzeelor
Ziua Culturii Maghiare la Muzeul Memorial "Octavian Goga".
Muzeul Memorial "Octavian Goga" (Ciucea), instituție de cultură subordonată Consiliului Județean Cluj, marchează miercuri, 22 ianuarie 2020, Ziua Culturii Maghiare prin vernisarea expoziției dedicate vieții și operei poetului Ady Endre.
Festivalul  National de poezie Octavian Goga editia XXXVII
Astăzi, 14.10.2022, întru omagierea operei literare a unuia dintre cei mai valoroși poeţi români, Octavian Goga, Muzeul Memorial “Octavian Goga” din Ciucea (instituție de cultură aflată sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj), în colaborare cu Consiliul Judeţean Cluj și Direcţia Judeţeană Pentru Cultură Cluj, a organizat Festivitatea de premiere a laureaților celei de-a 37-a Ediții a Concursului Naţional de Poezie “Octavian Goga”.

TURUL MUZEULUI