Expoziție de vară

Şcoala Populară de Arte „Tudor Jarda” Cluj-Napoca şi Muzeul Memorial “Octavian Goga” din Ciucea, instituții aflate sub autoritatea Consiliului Județean Cluj organizează miercuri, 28 iunie 2017, la ora 13, la Muzeul din Ciucea vernisajul Expoziţiei de vară care reuneşte lucrările de pictură realizate în tabăra de arte vizuale a Școlii Populare de Arte „Tudor Jarda” Cluj-Napoca, care avut loc în luna iulie 2016 la Dej. Expun cursanții:Ioan Mihai Bota, Adriana Buza, Adina Târt Cătinaș, Mihaela Cojocaru, Camelia Fărcaș, Dorina Gliga, Albert Mezey, Mihaela Criste Pocol, Iuliana Pop, Violeta Popescu Pop, Nicoleta Aida Pop,Carla Simon și Theodor Romilă. Expoziția va fi deschisă pentru vizitare până în data de 1 septembrie 2017.
Vă așteptăm cu drag!