De la Răsinari la Ciucea

În semn de prețuire, în prag de împlinire a 137 de ani de la nașterea poetului Octavian Goga, machetele realizate de către elevi ai Școlii Gimnaziale „Octavian Gogaˮ Cluj-Napoca în cadrul acțiunii „De la Răsinari la Ciucea” au ajuns la Muzeul Memorial "Octavian Goga" , unde vor fi expuse până la sfârșitul lunii aprilie. Acțiunea Școlii Gimnaziale „Octavian Gogaˮ Cluj-Napoca din cadrul proiectului „Multiculturalitatea în școala noastră ” este realizată în parteneriat cu Muzeul Memorial „Octavian Gogaˮ, Ciucea, ca un omagiu adus poetului Octavian Goga și prieteniei sale cu Ady Endre. În luna mai acestea își vor urma itinerariul și vor fi expuse la sediul TVR Cluj. Felicitări elevilor claselor a VII-a A și a VII-a C, cadrelor didactice și, nu în ultimul rând, părintilor care au conlucrat la reușită acestei acțiuni! Vă așteptăm cu drag la Muzeu!