ANUNȚ

Update
În prezent cea mai mare parte a muzeului poate fi vizitată, cu excepția Mausoleului care deși nu a fost afectat, nu este accesibil publicului, deoarece mai există arbori doborâți care împiedică accesul și nu pot fi înlăturați decât cu utilaje de exploatare forestieră.

În perioada 19-26.09.2017 Muzeul Memorial «  Octavian Goga » din Ciucea va fi închis pentru vizitare, ca urmare a
fenomenelor meteorologice de intensitate foarte mare ce au avut loc în localitatea Ciucea în după-amiaza zilei de 17.09.2017 și care au dus la doborârea totală sau parțială a foarte mulți arbori de dimensiuni mari, existând riscul accidentării vizitatorilor. Pe perioada menționată, tot personalul muzeului va fi angajat în lucrări de degajare a aleilor de acces, de înlăturare a materialului lemnos dislocat care constituie un potențial risc pentru vizitatori și lucrări de conservare. Ne cerem scuze pentru privarea de posibilitatea de a vizita Muzeul Memorial «  Octavian Goga » din Ciucea în această perioadă, din motive independente de voința noastră și vă așteptăm cu drag începând cu data de 26.09.2017 !